The world right now

*For Latvian, scroll down.

The world seems to be a scary place right now – full of fear from the unknown. Weather it is our future we worry about, our sanity, financial stability or emotional capability, it is more important than ever to keep calm and to feel useful.

During the COVID-19 crisis we have received a lot of questions regarding face masks – if we can make them, will we sell them or send them to hospitals, do people really need them and how effective they really are… Although there have been a lot of controversial information about the effectiveness of face masks, we believe that even if it offers just partial protection or serves just as a reminder for yourself not to touch your face – it is worth a try! Several countries have already enforced face masks as a daily necessity during this crisis and this action have proved to significantly “flatten the curve” of the spread of Covid-19.

If you can, please take time to watch this  video that explains why face masks should be a necessity:

We have been thinking about this matter for quite some time and we made the first prototype of face mask already last week. Our team have been getting used to them this whole time, but we know that it is not enough to only protect yourself. From today we will be adding a free face mask for orders made on flashyouandme.com –  just send as a note, to add face mask to your order before it is shipped. Masks are hand made from cotton fabric, available in 2 sizes – S – that fits a smaller face or a child and M, that is a medium size for adults. They should be washed with soap daily and worn every time you go outside.

If you know how to sew or know someone else who can help you with that, take advantage of the pattern attached to this blog and ask away if you have any questions.

If you are able to visit our showroom, just come by to pick up a free mask for you or your loved one with no contact pick-up (please contact us before arrival).

The family behind Flash You and Me wants to thank you for being faithful to our designs & ideas. We will continue to inspire you for as long as we possibly can. Everyone is affected in their own way so our support for each other is what matters the most now. Please be sure that we are here for all of you who feel like brightening up their day with a lingerie. Or if you simply want to support us feel free to send a message via email [email protected]

CARE TIPS for face masks:

When face mask is not necessary: If you stay at home, you don’t need to wear a face mask. If you go outside alone for a walk, you are ok.

When to use a face mask: If you need to go buy groceries, use a face mask. If you need to use public transportation, use a face mask. If you care for someone sick or if you feel yourself to be under the weather, use a face mask.

How to put it on: Before you put on a face mask, make sure your face and your hands are washed. Do not touch the frontal part of the mask, try to use it only by the strings or ear loops. When you take it off, do the same, take it off by using ear loops and fold it book-like so that the front part stays in.

Important: The mask is not meant to be worn for long periods of time – 2h is max! After using your mask, wash it under warm running water with soap! Machine-wash it in 60 degrees once a week. Only use it again when it is completely dry and pick it up by the ear loops. If you have face masks but you are self- isolating and don’t need them – give them to somebody who needs them!

Some links for DIY face masks:

Face Mask Sewing Pattern

Pleated Face Mask Sewing Pattern with Ties or Elastic – Free Printable

STAY SAFE!

***

Pasaule pašlaik var likties kā šausminoša vieta – pilna šaubu un baiļu no nezināmā. Kādam tās ir bailes par nākotni, par finansiālo stabilitāti vai emocinālo pasauli  – lai kāds arī būtu raižu iemesls, pašlaik vairāk kā jebkad nepieciešams saglabāt vēsu prātu un justies noderīgam.

Kopš mūsu valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis sakarā ar mēģinājumiem ierobežot vīrusa COVID-19 izplatību, esam no jums saņēmuši daudz jautājumu par sejas maskām – vai plānojam tās sākt šūt un pārdot, vai nevaram palīdzēt nodrošināt slimnīcas, vai tās vispār ir vajadzīgas un cik efektīva ir masku lietošana… Lai gan interneta vidē ir pieejama dažnedažāda informācija, mēs ticam, ka pat ja šīs sejas maskas var piedāvāt tikai daļēju aizsardzību vai pat ja tās gluži vienkārši kalpo kā atgādinājums neaiztikt savu seju, tas ir tā vērts! Vairākās valstīs sejas maskas nēsāšana ikdienā jau ir ieviesta kā obligāta prasība un tieši šīm valstīm ir izdevies ievērojami samazināt COVID-19 izplatību.

Ja arī tu vēlies darīt visu iespējamo, lai pēc iespējas mazāk apdraudētu tos, kas mums līdzās, lūdzu velti laiku lai noskatītos augstāk ievietoto video, kurā tiek skaidrots, kā Čehijai ar sejas masku palīdzību izdevies ievērojami ierobežot Covid-19 izplatības tempu.

Par šo jautājumu esam jau domājuši kādu laiku, taču tikai pēdējās nedēļas laikā arvien vairāk saprotam, ka neesam vienīgie, kas par to domā. Pirmo sejas maskas prototipu uztaisijām jau 17. martā – sākotnēji gan tikai saviem darbiniekiem, taču saprotam, ka ar to vien nepietiek. Sākot ar šodienu visiem pasūtījumiem pievienosim klāt bezmaksas sejas masku – pievieno klāt ziņu, kādā izmērā to vēlies saņemt pirms tavs pasūtījums ir izsūtīts. Maska šūta no kokvilnas auduma un pieejama 2 izmēros – S izmērs derās smalkākas uzbūves sejai vai bērnam un M izmērs derēs vidēja izmēra pieauguša cilvēka sejai. Maskas ir vairākkārt lietojamas, taču svarīgi tās katru dienu izmazgāt ar ziepēm – tāpat kā rokas. Maskas domātas lietošanai tikai tad, kad izej ārā no mājas vai plānota saskarsme ( arī attālināta) ar cilvēkiem.

Ja māki šūt vai zini kādu kas to prot, izmanto šajā ierakstā pievienoto sejas maskas piegrieztni. Ja tev ir jautājumi, droši raksti.

Ja tev ir iespēja apmeklēt mūsu darbnīcu Rīgā, vari atnākt pakaļ savai bezmaksas sejas maskai ( arī tad, ja neesi neko no mūsu zīmola nekad iegādājies). Iepriekš gan paziņo par plānoto ierašanos, lai varam nodrošināt bezkontakta maskas nodošanu.

Flash you and me komanda vēlas pateikt lielu PALDIES par jūsu nerimstošo mīlestību un uzticību mūsu idejām. Turpināsim jūs iedvesmot arī turpmāk, cik vien ilgi tas iespējams. Šī situācija katru no mums ietekmē savādāk, taču atbalsts nepieciešams visiem! Ja vēlies sevi uzmundrināt ar skaistu veļu, vienmēr būsim tavā rīcībā, vai arī ja gribi uzmundrināt mūs  un tev ir idejas kā palīdzēt ar masku nodrošināšanu un izplatīšanu – raksti [email protected]!

 

MASKAS lietošanas un kopšanas instrukcija:

Kādos apstākļos maska nav nepieciešama: Ja paliec mājās vai dodies pastaigā pie dabas viens pats, maska nebūs nepieciešama.

Kad lietot sejas masku: Ja Tev jādodas uz veikalu pēc pirkumiem vai jāizmanto sabiedriskais transports – lieto sejas masku! Ja rūpējies par kādu, kas ir slims vai vienkārši pats jūties nevesels – lieto sejas masku!

Kā to pareizi uzlikt: Pirms liksi sejas masku, pārliecinies, ka tavas rokas un seja ir tīra! Izmanto tikai sānu gumijas, lai masku uzliktu. Kad masku ņemsi nost, rīkojies tāpat – izmanto tikai sānu gumijas un ieloki masku tā, lai frontālā daļa paliek iekšpusē.

Svarīgi: Sejas maska nav paredzēta ilglaicīgai nēsāšanai – 2 stundas ir maksimums! Pēc maskas pareizas noņemšanas mazgā to zem tekoša silta ūdens ar ziepēm, reizi dažās dienās mazgā masku veļas mašīnā, vismaz 60 grādu temperatūrā. Izmanto to atkārtoti tikai tad, kad tā ir pilnīgi sausa!

 

Pattern for fitted face mask in 2 sizes 1:1. One face mask needs 4 pieces - for a double layered face mask. For closure use elastic ear loops in 13-15cm of non elastic strings to tie around your face.

Leave a Reply

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.
SHARE YOUR CART